Gratis offerte — Vergelijk tot 3 vrijblijvende offertes van installateurs uit uw regio  ·  Vlaanderen & Brussel
Home › Steden › Vlaams-Brabant › Steenhuffel

Zonnepanelen Steenhuffel

Gratis en vrijblijvende zonnepanelen offerte voor uw woning in Steenhuffel (1840). Tot 3 lokale installateurs actief in Vlaams-Brabant nemen zelf contact met u op.

~1.328
Wh/m²/jaar*
~1.627
kWh zelf verbruikt/jaar*
~4.649
kWh/jaar (4.5 kWp)*
39°
Optimale dakhelling

* Bron: PVGIS-SARAH2 — Basis: 4.5kWp, helling 39°, verbruik 3.500kWh/jaar, 35% zelfverbruik

Offerte aanvragen in Steenhuffel

Gratis, vrijblijvend. Tot 3 offertes van installateurs uit uw regio.

Vrijblijvend · Gratis · Tot 3 offertes

Zonpotentieel in Steenhuffel

Berekend op basis van officiële zonnestralingsdata van PVGIS-SARAH2 (EU Joint Research Centre) voor een installatie van 4.5 kWp.

1.328
Wh/m²/jaar straling
4.649
kWh/jaar productie
39°
Optimale helling
3.022 kWh
Overschot naar het net/jaar*
1.02 t
CO₂-besparing/jaar
1.627 kWh
Zelf verbruikt/jaar*

* Voorzichtige richtwaarde. Aannames: verbruik 3.500 kWh/jaar en 35% zelfverbruik (zonder thuisbatterij); de rest gaat als overschot naar het net. Zonder terugdraaiende teller telt vooral wat u zélf verbruikt op het moment van productie. Werkelijke cijfers hangen af van uw dak, verbruik en installatie; de installateurs rekenen ze in hun offerte uit op basis van uw eigen verbruik.

Zonnepanelen plaatsen in Steenhuffel

Bent u woningeigenaar in Steenhuffel en overweegt u de overstap naar zonnepanelen? Via ZonneOfferte.be vraagt u gratis offertes aan: tot 3 zonnepaneelinstallateurs die actief zijn in Steenhuffel en omgeving (1840) nemen zelf contact met u op met een offerte op maat.

Steenhuffel ontvangt jaarlijks gemiddeld 1.328 Wh/m² globale straling (bron: PVGIS-SARAH2). Met een installatie van 4.5 kWp kunt u jaarlijks tot 4.649 kWh produceren, waarvan u bij een gemiddeld verbruik ongeveer 1.627 kWh rechtstreeks zelf gebruikt. De optimale hellingshoek voor daken in Steenhuffel bedraagt 39°.

Zonnepanelen in Steenhuffel en omgeving

Postcode 1840 omvat naast Steenhuffel ook Londerzeel en Malderen. Uw aanvraag vertrekt van uw postcode: woont u in een van deze deelgemeenten, dan vult u gewoon uw eigen adres in.

  • Netbeheerder: in Steenhuffel is dat Fluvius. Na de plaatsing meldt de installateur uw installatie daar aan; de digitale meter registreert afname en injectie.
  • Dakoriëntatie: de 4.649 kWh hierboven geldt voor de gunstigste oriëntatie (ongeveer zuid) en een helling van 39°. Oost-west of een flauwere helling levert minder per paneel, maar spreidt de productie over de dag.
  • Erfgoed en vergunning: staat uw woning op de inventaris van het bouwkundig erfgoed of is ze beschermd, check dan vooraf bij de gemeente Steenhuffel of er een vergunning of advies nodig is (zie inventaris.onroerenderfgoed.be).
  • Klaar voor het plaatsbezoek: uw jaarverbruik (eindafrekening), een foto van de meterkast en eventuele plannen van het dak maken offertes onderling beter vergelijkbaar.

Maandelijkse zonne-energie productie in Steenhuffel

Verwachte productie per maand (basis: 4.5 kWp — bron: PVGIS-SARAH2)

178
Jan
245
Feb
414
Mrt
538
Apr
554
Mei
543
Jun
540
Jul
498
Aug
444
Sep
326
Okt
210
Nov
158
Dec

kWh/maand · Optimale hellingshoek 39° · Kristallijn silicium panelen

Voordelen van zonnepanelen in Steenhuffel

  • 1.328 Wh/m² globale zonnestraling per jaar in Steenhuffel
  • Ca. 1.627 kWh zonnestroom per jaar die u zelf verbruikt in plaats van van het net te halen (richtwaarde)
  • BTW-voordeel van 6% voor woningen ouder dan 10 jaar
  • CO₂-besparing van ~1.02 ton per jaar bij 4.5 kWp
  • Netbeheerder Fluvius verzorgt de netaansluiting en digitale meter

Hoeveel zonnestroom levert uw dak in Steenhuffel op?

Het vermogen in kWp (kilowattpiek, wat de panelen samen leveren bij volle zon) bepaalt hoeveel stroom uw dak per jaar produceert. Hieronder vier gangbare groottes, doorgerekend met de PVGIS-zongegevens voor Steenhuffel en een hypothetisch gezin dat 3.500 kWh per jaar verbruikt:

Installatie Vermogen Jaarproductie* Zelf verbruikt* Deel van het verbruik gedekt*
6 panelen 2.7 kWp ~2.789 kWh ~976 kWh 28%
10 panelen 4.5 kWp ~4.649 kWh ~1.627 kWh 46%
14 panelen 6.3 kWp ~6.509 kWh ~2.278 kWh 65%
20 panelen 9 kWp ~9.298 kWh ~3.254 kWh 93%

* O.b.v. PVGIS-data voor Steenhuffel, zuidgericht dak met een helling van 39° en 35% zelfverbruik zonder thuisbatterij.

Zo leest u het

De tabel rekent voor elke grootte met hetzelfde aandeel van 35% zelfverbruik. In werkelijkheid zakt dat aandeel naarmate de installatie groter wordt: overdag draaien in een gewoon gezin maar een paar toestellen tegelijk, en wat u op dat moment niet gebruikt, gaat als overschot naar het net. Kies het aantal panelen dus op uw verbruik, niet enkel op de oppervlakte van uw dak. Wat een installatie voor uw woning kost, vermelden de installateurs in hun offerte: dat hangt af van uw dak, de panelen en de omvormer (het toestel dat de gelijkstroom van de panelen omzet naar stroom voor uw stopcontacten).

Vermeld in het formulier gerust uw jaarverbruik (op uw eindafrekening) of plannen voor een warmtepomp of laadpaal: zo stemmen de installateurs hun offerte af op uw situatie. Meer achtergrond: Wat kosten zonnepanelen? · Welke premies en subsidies?

Ligging Steenhuffel

Coördinaten: 50.916°N, 3.73°O — provincie Vlaams-Brabant, postcode 1840.

Hoe vraagt u een offerte aan in Steenhuffel?

1
Vul het formulier in

Geef uw postcode 1840, woningtype en e-mailadres in. Duurt minder dan 2 minuten.

2
Offertes ontvangen

Tot 3 installateurs uit Steenhuffel of omgeving nemen zelf contact met u op met een offerte op maat.

3
Installatie in Steenhuffel

Bij akkoord wordt uw installatie gepland. Alles wordt geregeld: vergunning (indien nodig), aanmelding bij Fluvius en montage.

Veelgestelde vragen over zonnepanelen in Steenhuffel

Heb ik een vergunning nodig voor zonnepanelen in Steenhuffel?
In de meeste gevallen heeft u geen stedenbouwkundige vergunning nodig voor zonnepanelen op een bestaand dak in Steenhuffel. Er zijn uitzonderingen voor beschermde panden of bepaalde zones. Uw lokale installateur informeert u over de specifieke regels in Steenhuffel (1840).
Welke installateurs zijn actief in Steenhuffel?
Via ZonneOfferte.be en onze partner Bobex gaat uw aanvraag naar tot 3 installateurs die actief zijn in Steenhuffel en de provincie Vlaams-Brabant. Zij nemen zelf contact met u op met een vrijblijvende offerte. Vraag in de offerte naar het ondernemingsnummer (KBO), de verzekering en referenties.
Hoeveel stroom produceren zonnepanelen in Steenhuffel?
Op basis van officiële PVGIS-data (EU Joint Research Centre) produceert een installatie van 4.5 kWp in Steenhuffel jaarlijks ca. 4.649 kWh. De beste maanden zijn juni en juli. De optimale hellingshoek voor Steenhuffel is 39°.
Hoeveel van die zonnestroom verbruik ik zelf in Steenhuffel?
Dat hangt vooral af van wanneer u stroom gebruikt. Bij een voorzichtige aanname van 35% zelfverbruik (zonder thuisbatterij) gaat van de ca. 4.649 kWh die een installatie van 4.5 kWp in Steenhuffel produceert, ongeveer 1.627 kWh rechtstreeks naar uw eigen toestellen. Het overschot (ca. 3.022 kWh) gaat naar het net. Wat de installatie voor u betekent en kost, rekenen de installateurs in hun offerte uit op basis van uw eigen verbruik.
Hoelang duurt de installatie in Steenhuffel?
Bij een gewone woning is de montage meestal op korte tijd klaar. De installateur vermeldt in zijn offerte hoeveel werkdagen hij nodig heeft en wanneer hij kan starten. Hij regelt ook de aanmelding bij Fluvius en de keuring voor de ingebruikname.
Welke premies en voordelen gelden voor zonnepanelen in Steenhuffel?
In Steenhuffel geniet u van het federale btw-tarief van 6% (voor woningen ouder dan 10 jaar) en de geldende Vlaamse regelingen. Netbeheerder Fluvius verzorgt de netaansluiting en de digitale meter; uw leverancier betaalt de injectievergoeding voor uw overschot. Vraag een gratis offerte aan voor een berekening op maat van uw woning.

Gratis offerte in Steenhuffel

Vrijblijvend · Tot 3 offertes · 100% gratis

Offerte aanvragen →
Zongegevens Steenhuffel
Globale straling 1.328 Wh/m²
Optimale helling 39°
Productie (4.5 kWp) 4.649 kWh/jr
Zelf verbruikt (35%) 1.627 kWh/jr
CO₂-besparing 1.02 ton/jr

Bron: PVGIS-SARAH2

Zon-kerncijfers Steenhuffel
Globale straling 1.328 Wh/m²
Optimale helling 39°
Netbeheerder Fluvius
Steenhuffel (1840)

Provincie: Vlaams-Brabant
Regio: Vlaanderen
Coördinaten: 50.916°N, 3.73°O

Alle gemeenten in Vlaams-Brabant →

Klaar voor groene stroom in Steenhuffel?

Vraag nu gratis en vrijblijvend offertes aan bij tot 3 installateurs uit uw regio.

Gratis offerte aanvragen